Scheduled
NOW
Rapid
Bulk
Savings
Electronics+
Today 12:00 PM
DubaiFestivalCity-Dubai
Search
50,000+
items
Login & Register
0
All Categories
Fresh Food
Fruits & Vegetables
Food Cupboard
Beverages
Baby Products
Smartphones, Tablets, and Wearables
Electronics & Appliances
Frozen Food
Previous
Next
Pulses and Grains
Sort by: Relevance
All
Rice, Pasta & Pulses
Cooking Ingredients
Deals
Today's Deals
Brand
Carrefour
Bayara
Shan
El Basha
Dubai
Martin
Show more (7)
Origin Country
United Arab Emirates
India
Pakistan
Canada
Argentina
Australia
Show more (17)
Size
1kg
400g
200g
800g
2kg
100g
Show more (9)
Price
AED 1 - 40
Filters
Sort
Deals
All
Rice, Pasta & Pulses
Cooking Ingredients
Family Harvest Buckwheat, 800g
AED
14.79
AED 18.49 per Kilo
800g
Tod. 12:00 PM
Bayara Mustard Seeds, 200g
AED
5.29
AED 26.45 per Kilo
200g
Tod. 12:00 PM
35% OFF
Carrefour Chana Dal 2kg
AED
10.99
16.99
AED 5.50 per Kilo
2kg
Tod. 12:00 PM
Al Zahraa Red Kidney Beans 1kg
AED
9.49
1kg
Tod. 12:00 PM
Carrefour Chick Peas 9mm 400g
AED
5.19
AED 12.98 per Kilo
400g
Tod. 12:00 PM
Los Pinos Semolina
AED
3.50
500g - Approx 2 pieces/KG
Tod. 12:00 PM
Al Alali Coarse Green Freekeh, 450g
AED
22.29
AED 49.53 per Kilo
450g
Tod. 12:00 PM
Chama Couscous, 1kg
AED
19.29
1kg
Tod. 12:00 PM
Los Pinos Jumbo Broad Beans
AED
11.49
300g - Approx 3 pieces/KG
Tod. 12:00 PM
Earth Goods Organic Gluten Free White Quinoa, 500g
AED
40.49
AED 80.98 per Kilo
500g
Tod. 12:00 PM
Bayara Tyson Chickpeas, 1kg
AED
11.49
1kg
Only 3 left
Tod. 12:00 PM
Reflets de France Quinoa 450g
AED
15.99
AED 35.53 per Kilo
450g
Tod. 12:00 PM
Bayara Black Eye Beans (Lobia), 1kg
AED
14.49
1kg
Tod. 12:00 PM
Los Pinos Yellow Basmati Rice
AED
11.49
1KG - Approx 1 piece/KG
Tod. 12:00 PM
Bayara Turkey Chickpeas, 400g
AED
7.69
AED 19.23 per Kilo
400g
Tod. 12:00 PM
Shan Red Kidney Beans (Rajma), 1kg
AED
14.79
1kg
Tod. 12:00 PM
Los Pinos Freekeh
AED
14.25
500g - Approx 2 pieces/KG
Tod. 12:00 PM
Bayara Sago Seeds, 400g
AED
4.99
AED 12.48 per Kilo
400g
Tod. 12:00 PM
Carrefour Urid Dal 400g
AED
5.99
AED 14.98 per Kilo
400g
Tod. 12:00 PM
Shan Masoor Dal, 1kg
AED
12.99
1kg
Tod. 12:00 PM
Shan Chana Dal, 1kg
AED
10.79
1kg
Tod. 12:00 PM
Los Pinos US-Style Rice
AED
8.49
1KG - Approx 1 piece/KG
Tod. 12:00 PM
Al Zahraa Moong Dal Yellow 1kg
AED
7.99
1kg
Tod. 12:00 PM
Los Pinos Large Chickpeas
AED
7.50
500g - Approx 2 pieces/KG
Tod. 12:00 PM
46% OFF
Carrefour Yellow Moong Dal 2kg
AED
11.99
22.29
AED 6 per Kilo
2kg
Tod. 12:00 PM
Carrefour Mustard Seed 200g
AED
4.79
AED 23.95 per Kilo
200g
Tod. 12:00 PM
Los Pinos Brown Burghul
AED
10.49
1KG - Approx 1 piece/KG
Tod. 12:00 PM
Al Zahraa Green Moong Dal Split 1kg
AED
7.99
1kg
Tod. 12:00 PM
Bayara Hab Harees, 1kg
AED
9.19
1kg
Tod. 12:00 PM
44% OFF
Carrefour Urid Dal 2kg
AED
14.99
26.99
AED 7.50 per Kilo
2kg
Tod. 12:00 PM
Carrefour Fenugreek Seeds 200g
AED
4.29
AED 21.45 per Kilo
200g
Tod. 12:00 PM
Los Pinos Egyptian Rice
AED
9.49
1KG - Approx 1 piece/KG
Tod. 12:00 PM
Al Zahraa Urid Dal 1kg
AED
7.99
1kg
Tod. 12:00 PM
Los Pinos Green Lentils
AED
10.99
1KG - Approx 1 piece/KG
Tod. 12:00 PM
Carrefour Mutter Dal 1kg
AED
8.69
1kg
Tod. 12:00 PM
Los Pinos Whole Victor Beans
AED
10.99
1KG - Approx 1 piece/KG
Tod. 12:00 PM
12% OFF
El Basha Split Lentil Bag, 800g
AED
12.51
14.29
AED 15.64 per Kilo
800g
Tod. 12:00 PM
12% OFF
El Basha Red Split Lentil Bag, 800g
AED
12.97
14.79
AED 16.21 per Kilo
800g
Only 2 left
Tod. 12:00 PM
13% OFF
El Basha Small Eston Lentil Bag, 800g
AED
15.74
17.99
AED 19.68 per Kilo
800g
Tod. 12:00 PM
Los Pinos Burghul Fine
AED
1.80
200g - Approx 250 pieces/KG
Tod. 12:00 PM
Shan Moong Dal, 1kg
AED
14.79
1kg
Tod. 12:00 PM
Los Pinos Masoor Dal
AED
5.25
500g - Approx 2 pieces/KG
Tod. 12:00 PM
Los Pinos Kala Chana
AED
8.49
1KG - Approx 1 piece/KG
Tod. 12:00 PM
Los Pinos Black-Eyed Beans
AED
11.99
1KG - Approx 1 piece/KG
Tod. 12:00 PM
Los Pinos Chana Dal
AED
8.99
1KG - Approx 1 piece/KG
Tod. 12:00 PM
Los Pinos Chickpeas
AED
6.50
500g - Approx 2 pieces/KG
Tod. 12:00 PM
Los Pinos Besan Powder
AED
4.75
500g - Approx 2 pieces/KG
Tod. 12:00 PM
Bayara Masoor Dal, 1kg Pack of 2
AED
25.79
AED 12.90 per Kilo
1kgx2
Tod. 12:00 PM
Los Pinos Urad Dal
AED
15.29
1KG - Approx 1 piece/KG
Tod. 12:00 PM
Los Pinos Lima Beans
AED
13.75
500g - Approx 2 pieces/KG
Tod. 12:00 PM
12% OFF
El Basha Gold Soft Freekeh, 800g
AED
20.61
23.49
AED 25.76 per Kilo
800g
Tod. 12:00 PM
Los Pinos Turmos
AED
9.49
1KG - Approx 1 piece/KG
Tod. 12:00 PM
Los Pinos Victor Beans
AED
12.99
1KG - Approx 1 piece/KG
Tod. 12:00 PM
Los Pinos Jareesh Hab
AED
6.49
1KG - Approx 1 piece/KG
Tod. 12:00 PM
Carrefour Soya Beans 400g
AED
3.89
AED 9.73 per Kilo
400g
Tod. 12:00 PM
Shan Toor Dal, 1kg
AED
16.29
1kg
Tod. 12:00 PM
India Gate White Quinoa, 454g
AED
25.79
AED 56.81 per Kilo
454g
Tod. 12:00 PM
12% OFF
El Basha Coarse Freekeh Bag, 800g
AED
20.61
23.49
AED 25.76 per Kilo
800g
Tod. 12:00 PM
Al Zahraa Mutter Dal 1kg
AED
7.99
1kg
Tod. 12:00 PM
Shan Urid Dal Pouch, 1kg
AED
12.29
1kg
Tod. 12:00 PM
Home
Categories
Profile
Cart