Scheduled
NOW
Rapid
Bulk
Savings
Electronics+
Today 4:00 PM
DubaiFestivalCity-Dubai
Search
50,000+
items
Login & Register
0
All Categories
Fresh Food
Fruits & Vegetables
Food Cupboard
Beverages
Baby Products
Smartphones, Tablets, and Wearables
Electronics & Appliances
Frozen Food
Previous
Next
Back To School
Sort by: Relevance
All
Fruits
Vegetables
Herbs
Dairy & Eggs
Chilled Food Counter
Food To Go
Meat & Poultry
Jams, Honey & Spreads
Rice, Pasta & Pulses
Nuts, Dates & Dried Fruits
Cooking Ingredients
Tea & Coffee Based
Juices
Organic Meat, Fish & Poultry
Organic Fruits & Vegetables
Deals
Today's Deals
Brand
Carrefour
Generic
Maxi
Faber Castel
Almarai
Maped
Show more (94)
Origin Country
United Arab Emirates
Saudi Arabia
France
United States
Italy
Egypt
Show more (94)
Size
400g
500g
200g
1kg
250g
1L
Show more (94)
Price
AED 6 - 829
Filters
Sort
Deals
All
Fruits
Vegetables
Herbs
Dairy & Eggs
Chilled Food Counter
Food To Go
Meat & Poultry
Jams, Honey & Spreads
Rice, Pasta & Pulses
Nuts, Dates & Dried Fruits
Cooking Ingredients
Tea & Coffee Based
Juices
Organic Meat, Fish & Poultry
Organic Fruits & Vegetables
Previous slide
Next slide
Date Paste Premium 1kg
AED
13.59
1kg
Tod. 4:00 PM
Bleu D Auvergne Skin-Pack Cheese
AED
23.80
200g - Pack size Approx. 200-300g
Tod. 4:00 PM
31% OFF
Royal Hollandia Edam Ball
AED
11.10
16.20
300g - Pack size 1.9g
Only 4 left
Tod. 4:00 PM
Figs Dried Pre-Packed
AED
23.49
270g
Tod. 4:00 PM
Burj Arab Baklawa 2+1
AED
74.99
2+1
Tod. 4:00 PM
Al Rabwa Strawberry Jam
AED
6.75
250g - Approx 10 pieces/KG
Tod. 4:00 PM
Los Pinos Brown Burghul
AED
10.49
1KG - Approx 1 piece/KG
Tod. 4:00 PM
Maison Samira Maatouk Light Saudi Arabic Grounded Coffee With Cardamom
AED
21.62
250g - Pack size 1kg
Only 1 left
Tod. 4:00 PM
Barakat Celery Diced 250g
AED
5.99
250g
Only 2 left
Tod. 4:00 PM
Walnut English Cake
AED
8.99
1 Pack
Tod. 4:00 PM
Los Pinos Salted Corn
AED
13.50
300g - Approx 3 pieces/KG
Tod. 4:00 PM
Mortadella Edge
AED
7.22
250g - Approx 22 pieces/KG
Tod. 4:00 PM
Los Pinos Premium Dry Roasted Salted Cashews W 180
AED
10.90
100g - Approx 10 pieces/KG
Tod. 4:00 PM
Sushi Daily Cucumber Maki 6 Pieces
AED
12.49
6 Pieces
Tod. 4:00 PM
Moutabel
AED
9.62
250g - Approx 4 pieces/KG
Only 1 left
Tod. 4:00 PM
Feta Mix Makdous Cheese 400g
AED
12.40
400g - Pack size 400g
Only 2 left
Tod. 4:00 PM
Blueberry Pie Medium
AED
22.29
1 Piece
Only 2 left
Tod. 4:00 PM
Los Pinos Nutmeg Powder
AED
8.50
100g - Approx 10 pieces/KG
Tod. 4:00 PM
Dutch Veal Fondue Import
AED
45.00
500g - Approx 2 pieces/KG
Tod. 4:00 PM
Barakat Mix Berry Juice 330ml
AED
12.89
AED 39.06 per Liter
330ml
Tod. 4:00 PM
Lamb Fat
AED
6.50
500g - Approx 2 pieces/KG
Only 1 left
Tod. 4:00 PM
Deluxe Mix Pre-Packed
AED
21.49
230g
Tod. 4:00 PM
Los Pinos Dried Mint
AED
5.90
100g - Approx 10 pieces/KG
Tod. 4:00 PM
Los Pinos Coconut Slice
AED
8.30
100g - Approx 10 pieces/KG
Only 1 left
Tod. 4:00 PM
Bega Tasty Cheddar Cheese
AED
19.25
250g - Approx 36 pieces/KG
Tod. 4:00 PM
Organic Australian Topside Roast Beef
AED
45.00
500g - Approx 5 pieces/KG
Tod. 4:00 PM
Los Pinos Green Lentils
AED
10.99
1KG - Approx 1 piece/KG
Tod. 4:00 PM
Organic Shallots 250g
AED
9.99
250g
Tod. 4:00 PM
Tuna with Creamy Mayonnaise Sandwich 150g
AED
8.99
150g
Only 2 left
Tod. 4:00 PM
Italian Hard Cheese 200g
AED
24.49
200g
Only 2 left
Tod. 4:00 PM
Hazelnuts Roasted Pre-Packed
AED
38.99
230g
Tod. 4:00 PM
Los Pinos Masoor Dal
AED
5.25
500g - Approx 2 pieces/KG
Tod. 4:00 PM
Fresh Red Cheera (Red Salak)
AED
0.99
1 Bunch
Tod. 4:00 PM
Khatt Chocolate Dates 300g
AED
18.29
AED 60.97 per Kilo
300g
Tod. 4:00 PM
Bayara Pistachios Jumbo 200g
AED
21.99
AED 109.95 per Kilo
200g
Only 2 left
Tod. 4:00 PM
Raw Royal Jelly and Ginseng Honey Fusion 250g
AED
119.00
250g
Tod. 4:00 PM
Volys Smoked Turkey Strips
AED
27.25
250g - Approx 4 pieces/KG
Tod. 4:00 PM
Los Pinos Shelled Raw Hazelnuts
AED
21.80
200g - Approx 5 pieces/KG
Tod. 4:00 PM
Camembert D'Isigny Pasteurized 250g
AED
49.99
250g
Tod. 4:00 PM
Mera Monterey Jack Cheese
AED
10.87
150g - Approx 7 pieces/KG
Tod. 4:00 PM
Livradois Raclette
AED
18.30
200g - Approx 5 pieces/KG
Tod. 4:00 PM
Mille-Feuille 6 to 8 Persons
AED
36.99
6 to 8 Persons
Only 2 left
Tod. 4:00 PM
Croissant Almond 2 Pieces
AED
9.79
Pack of 2
Tod. 4:00 PM
Los Pinos Coated Spicy Peanuts
AED
14.85
300g - Approx 3 pieces/KG
Tod. 4:00 PM
Tulkarem Smoked Pepper Beef Mortadella 500g
AED
20.99
500g
Tod. 4:00 PM
Bayara Mixed Dried Fruits & Nuts 200g
AED
17.99
AED 89.95 per Kilo
200g
Tod. 4:00 PM
Black Forest Cake Slice 2-Piece
AED
11.79
2 Pieces
Tod. 4:00 PM
Al Baraka Labneh Salad With Herbs
AED
28.99
AED 57.98 per Kilo
Tod. 4:00 PM
Siniora Plain Chicken Mortadella 500g
AED
21.99
AED 43.98 per Kilo
500g
Tod. 4:00 PM
Los Pinos Whole Garam Masala
AED
10.50
100g - Approx 10 pieces/KG
Tod. 4:00 PM
Frico Smoked Processed Cheese
AED
20.75
250g - Approx 7 pieces/KG
Tod. 4:00 PM
Customizable
Fresh Beltfish
AED
17.00
500g - Approx 2 pieces/KG
Tod. 4:00 PM
Los Pinos Crushed Chillies
AED
10.98
300g - Approx 3 pieces/KG
Tod. 4:00 PM
Los Pinos Unsalted Pumpkin Seeds
AED
11.49
300g - Approx 3 pieces/KG
Tod. 4:00 PM
Los Pinos Black Cardamom
AED
18.90
100g - Approx 10 pieces/KG
Tod. 4:00 PM
25% OFF
Los Pinos Coriander Powder
AED
2.00
2.66
200g - Approx 2 pieces/KG
Tod. 4:00 PM
Feta Sheep Cheese
AED
40.75
500g - Approx 2 pieces/KG
Only 2 left
Tod. 4:00 PM
Al Qamar Baklawa Mix Standard
AED
55.99
800g - Approx 30 pieces/KG
Only 3 left
Tod. 4:00 PM
Greek Mix Pitted Olives
AED
21.75
250g - Approx 4 pieces/KG
Tod. 4:00 PM
Balade Halawa Chocolate
AED
7.00
250g - Approx 20 pieces/KG
Tod. 4:00 PM
Home
Categories
Profile
Cart