Scheduled
NOW
60 mins
Rapid
25 mins
Bulk
Savings
Electronics+
Tomorrow 2:00 PM
DubaiFestivalCity-Dubai
Search
50,000+
items
Login & Register
0
All Categories
Fresh Food
Fruits & Vegetables
Food Cupboard
Beverages
Baby Products
Smartphones, Tablets, and Wearables
Electronics & Appliances
Frozen Food
Previous
Next
Home
Fresh Food
Fresh Food
Sort by: Relevance
All
Dairy & Eggs
Chilled Food Counter
Meat & Poultry
Fish & Seafood
Food To Go
Deals
Today's Deals
Brand
Carrefour
Almarai
Al Ain
Puck
Balade
President
Show more (94)
Origin Country
United Arab Emirates
France
Saudi Arabia
Australia
Italy
Egypt
Show more (75)
Size
200g
500g
150g
250g
400g
1L
Show more (94)
Price
AED 23 - 999
Filters
Sort
Deals
All
Dairy & Eggs
Chilled Food Counter
Meat & Poultry
Fish & Seafood
Food To Go
Le Poissonnier Salmon Fillet 350g
AED
44.99
350g
Tom. 2:00 PM
Carrefour Fresh Full Fat Yogurt, 170g
AED
1.69
AED 9.94 per Kilo
170g
Tom. 2:00 PM
Hana Original Smoked Chicken Breast
AED
17.00
250g - Approx 4 pieces/KG
Only 3 left
Tom. 2:00 PM
Vegetable Fried Rice
AED
6.97
250g - Approx 4 pieces/KG
Only 2 left
Tom. 2:00 PM
Al Ain Farms Full Cream Fresh Yoghurt, 170g
AED
1.39
AED 8.18 per Kilo
170g
Tom. 2:00 PM
Chicken Mortadella with Mayo and Lettuce Sandwich 170g
AED
8.99
170g
Tom. 2:00 PM
Philadelphia Light Cream Cheese 180g
AED
11.49
AED 63.83 per Kilo
180g
Tom. 2:00 PM
Mixed Grain Salad
AED
8.00
250g - Approx 4 pieces/KG
Only 1 left
Tom. 2:00 PM
Mera Colby Jack Cheese
AED
11.77
150g - Approx 7 pieces/KG
Tom. 2:00 PM
Olives Green Stuffed Spanish
AED
8.62
250g - Approx 40 pieces/KG
Tom. 2:00 PM
Australian Angus Ribeye
AED
74.70
300g - Approx 3 pieces/KG
Tom. 2:00 PM
Green Olives (Spain)
AED
6.62
250g - Approx 2 pieces/KG
Tom. 2:00 PM
Glenstal Mild Irish Cheddar Cheese, 200g
AED
22.29
AED 111.45 per Kilo
200g
Tom. 2:00 PM
Indian Mutton Ribs
AED
28.50
500g - Approx 5 pieces/KG
Tom. 2:00 PM
Uae Fresh Chicken Thigh Boneless and Skinless
AED
21.45
500g - Approx 4 pieces/KG
Tom. 2:00 PM
Carrefour Smoked Turkey Breast, 200g
AED
17.99
AED 89.95 per Kilo
200g
Tom. 2:00 PM
Customizable
Fresh Local Sultan Ibrahim
AED
21.50
500g - Approx 8 pieces/KG
Tom. 2:00 PM
Low Salt Soft Cheese
AED
20.09
600g - Approx 30 pieces/KG
Tom. 2:00 PM
White Bulgarian Sheep cheese
AED
31.50
350g - Approx 36 pieces/KG
Tom. 2:00 PM
Carrefour Classic Potato Gnocchi, 380g
AED
9.99
AED 26.29 per Kilo
380g
Only 1 left
Tom. 2:00 PM
Customizable
Fresh Sherri
AED
51.69
1.10KG - Approx 2 pieces/KG
Tom. 2:00 PM
Ermitage Brie Skin-Pack Cheese
AED
27.00
200g - Pack size Approx. 200-300g
Only 2 left
Tom. 2:00 PM
Kashkaval Cow Milk 700g
AED
62.99
700g - Pack size 700g
Only 1 left
Tom. 2:00 PM
Plain Halloumi Cheese
AED
18.20
350g - Approx 30 pieces/KG
Tom. 2:00 PM
Jordanian Queen Green Olives In Oil
AED
7.50
250g - Pack size 1kg
Tom. 2:00 PM
Jumbo Egyptian Green Olives
AED
5.00
250g - Approx 40 pieces/KG
Tom. 2:00 PM
Prime Plain Chicken Mortadella
AED
7.62
250g - Approx 23 pieces/KG
Only 3 left
Tom. 2:00 PM
Mixed Egyptian Boleeve
AED
7.50
500g - Approx 2 pieces/KG
Tom. 2:00 PM
Fresh Labneh with Chilli
AED
6.10
200g - Approx 5 pieces/KG
Only 2 left
Tom. 2:00 PM
Prime Olive Chicken Mortadella Roll
AED
7.62
250g - Approx 23 pieces/KG
Only 3 left
Tom. 2:00 PM
Carrefour Lasagna Sheets 250g
AED
14.49
AED 57.96 per Kilo
250g
Tom. 2:00 PM
Balade Cow Kashkaval 400g
AED
35.99
400g
Only 2 left
Tom. 2:00 PM
Puck Whipping Cream, 500ml
AED
15.29
AED 30.58 per Liter
500ml
Tom. 2:00 PM
Al Rawdah Fresh Boneless Skinless Chicken Breast 500g
AED
28.99
AED 57.98 per Kilo
500g
Tom. 2:00 PM
Moni White Sheep Cheese
AED
10.50
100g - Approx 50 pieces/KG
Tom. 2:00 PM
Tulkarem Smoked Pepper Beef Mortadella
AED
7.20
200g - Approx 67 pieces/KG
Tom. 2:00 PM
Australian Wagyu Beef Topside Steak
AED
59.99
600g - Approx 2 pieces/KG
Only 2 left
Tom. 2:00 PM
Fresh Low-Fat Labneh
AED
10.81
350g - Approx 36 pieces/KG
Tom. 2:00 PM
Almarai Fresh Sour Yoghurt, 1kg
AED
9.19
1kg
Tom. 2:00 PM
Carrefour White Cheddar Cheese Cubes, 200g
AED
16.99
AED 84.95 per Kilo
200g
Only 3 left
Tom. 2:00 PM
Manchego Cheese
AED
29.00
200g - Approx 7 pieces/KG
Tom. 2:00 PM
Customizable
Fresh King Fish Small
AED
117.98
2KG - Approx 2 pieces/KG
Min Order:
2 kg
Tom. 2:00 PM
Magdous In Oil
AED
8.75
250g - Approx 20 pieces/KG
Tom. 2:00 PM
Fresh Chicken Wings
AED
10.45
500g - Approx 20 pieces/KG
Tom. 2:00 PM
Nova Randa Honey Turkey Breast
AED
13.95
150g - Approx 50 pieces/KG
Tom. 2:00 PM
Australian Wagyu Beef Cube
AED
40.00
500g - Approx 2 pieces/KG
Tom. 2:00 PM
Siniora Pepper Beef Mortadella
AED
10.25
250g - Approx 22 pieces/KG
Tom. 2:00 PM
Marine Gold Tempura Shrimps 300g
AED
34.99
Tom. 2:00 PM
Cooked Peeled Prawns 200g
AED
28.99
200g
Tom. 2:00 PM
Australian Wagyu Beef Mince
AED
48.00
500g - Approx 30 pieces/KG
Only 2 left
Tom. 2:00 PM
Carrefour Mascarpone Cheese 250g
AED
23.29
AED 93.16 per Kilo
250g
Tom. 2:00 PM
Carrefour Lemon Yogurt, 125g, Pack of 4
AED
16.99
AED 33.98 per Kilo
125gx4
Tom. 2:00 PM
Bavaria Mixed Pepper Smoked Turkey
AED
15.75
150g - Approx 50 pieces/KG
Tom. 2:00 PM
Akkawi Low-Salt Cheese
AED
16.10
350g - Approx 30 pieces/KG
Tom. 2:00 PM
Greek Salad
AED
11.50
250g - Approx 5 pieces/KG
Only 3 left
Tom. 2:00 PM
New Zealand Boneless Beef Shank
AED
45.00
500g - Approx 5 pieces/KG
Tom. 2:00 PM
Kvik Dried Beef Chilli Biltong 80g
AED
22.99
80g
Tom. 2:00 PM
Lemon-Stuffed Green Olives
AED
11.00
200g - Approx 5 pieces/KG
Tom. 2:00 PM
Albaraka Liquid Jameed
AED
36.49
AED 31.90 per Kilo
Tom. 2:00 PM
Magdous in Oil
AED
9.90
300g - Approx 3 pieces/KG
Only 3 left
Tom. 2:00 PM
Home
Categories
Profile
Cart