Tomorrow 10:00 AM
Search50,000+items
Elle & Vire Mixed Berries Fruit Yoghurt, 125g
AED5.49
AED 43.92 per Kilo125g
Tom. 10:00 AM
Elle & Vire Strawberry Fruit Yoghurt, 125g
AED5.49
AED 43.92 per Kilo125g
Tom. 10:00 AM
Americana Chocolate Pound Cake 300g Pack of 2
AED17.99
AED 29.98 per Kilo300gx2
Tom. 10:00 AM
Muratbey Topy Cheese Balls
AED30.10
350g - Approx 30 pieces/KG
Tom. 10:00 AM
Al Baraka Labana Salad With Jalapeno
AED28.99
500g
Tom. 10:00 AM
Wyke Farms Mild Cheddar Cheese, 200g
AED19.29
AED 96.45 per Kilo200g
Tom. 10:00 AM
Al Ain Banana Milk, 250ml
AED2.19
AED 8.76 per Liter250ml
Tom. 10:00 AM
Puck Cheddar Cheese Slices, 400g
AED14.99
AED 37.48 per Kilo400g
Tom. 10:00 AM
Chtoora Feta Cheese, 500g
AED11.99
AED 23.98 per Kilo500g
Tom. 10:00 AM
Oreo Soft Cake, 16g, Pack of 4
AED7.49
AED 117.03 per Kilo16gx4
Only 3 left
Tom. 10:00 AM
Puck Cream Cheese Spread Jar, 140g
AED8.59
AED 61.36 per Kilo140g
Tom. 10:00 AM
Flora Buttery Taste Margarine, 250g
AED9.39
AED 37.56 per Kilo250g
Tom. 10:00 AM
Kaval Kashkaval Cow Cheese, 350g
AED25.49
AED 72.83 per Kilo350g
Tom. 10:00 AM
President Goat Cheese Sliced, 100g
AED18.79
AED 187.90 per Kilo100g
Tom. 10:00 AM
Plein Soleil Original Chevre Slice Cheese 150g
AED21.49
AED 143.27 per Kilo150g
Tom. 10:00 AM
Kinara Cheese with Truffle, 200g
AED42.99
200g
Tom. 10:00 AM
Feta Sheep Cheese
AED40.75
500g - Approx 2 pieces/KG
Only 2 left
Tom. 10:00 AM
Chtoora Fresh Cream, 225g
AED6.69
AED 29.73 per Kilo225g
Tom. 10:00 AM
Alpro Soya High in Proteins Coffee Caramel Drink 250ml
AED12.29
AED 49.16 per Liter
Tom. 10:00 AM
Puck Cream Cheese Squares Portions, 108g Pack of 4
AED16.29
AED 90.50 per Kilo108gx4
Tom. 10:00 AM
Saha Selenium White Eggs Medium 15 PCS
AED15.99
15 PCS
Tom. 10:00 AM
Violife Mozzarella Cheese Block 200g
AED17.79
AED 88.95 per Kilo200g
Tom. 10:00 AM
Puck Cream Cheese Squares 24 Portions, 432g
AED20.99
AED 48.59 per Kilo432g
Tom. 10:00 AM
Carrefour Original Caramel Rice Pudding Dessert, 100g, Pack of 4
AED19.99
AED 49.97 per Kilo100gx4
Tom. 10:00 AM
Almarai Date Milk, 225ml
AED2.29
AED 10.18 per Liter225ml
Tom. 10:00 AM
Al Baraka Labneh Salad With Herbs
AED28.99
AED 57.98 per Kilo
Tom. 10:00 AM
Pinar Premium Cream Cheese Blue, 500g
AED20.29
AED 40.58 per Kilo500g
Tom. 10:00 AM
American Heritage Colby and Monterey Jack Cheese, 227g
AED24.29
AED 107 per Kilo227g
Tom. 10:00 AM
Amul Unsalted Butter, 100g
AED4.19
AED 41.90 per Kilo100g
Tom. 10:00 AM
Al Ain Fresh Camel Milk, 250ml
AED4.19
AED 16.76 per Liter250ml
Tom. 10:00 AM
Smeds Cremono Triangle Cheese, 360g
AED6.99
AED 19.42 per Kilo360g
Tom. 10:00 AM
Frico Grab and Go Gouda Cheese Snacks, 20g Pack of 5
AED13.29
AED 132.90 per Kilo20gx5
Tom. 10:00 AM
Alpro Caramel Flavour Barista, 750ml
AED22.99
750ml
Tom. 10:00 AM
Save with SHARE
Al Ain Full Cream Fresh Milk 2L + Al Ain Full Cream Fresh Yoghurt 1kg
AED19.99
2L + 1kg
Code BUNDLE for 10% off
Tom. 10:00 AM
Magnolia Dari Creme Classic 200g
AED12.49
AED 62.45 per Kilo200g
Tom. 10:00 AM
Regal Picon Cheese Triangles, 8 Portions,120g
AED4.99
AED 5.20 per Kilo120g
Tom. 10:00 AM
Balade Labneh Ball with Olive Oil and Chilli, 500g
AED23.49
AED 46.98 per Kilo500g
Tom. 10:00 AM
Galbani Cucina Mozzarella Cheese Block, 400g
AED52.49
AED 131.23 per Kilo400g
Tom. 10:00 AM
Almarai Nijoom Strawberry Flavoured Milk, 150ml
AED1.79
AED 11.93 per Liter150ml
Tom. 10:00 AM
Cheddar Mild Croxton Manor
AED14.10
200g - Approx 5 pieces/KG
Only 2 left
Tom. 10:00 AM
Activia Full Fat Yoghurt, 150g
AED1.99
150g
Tom. 10:00 AM
Kerry Gold Extra Mature Cheddar Cheese Slices 150g
AED17.29
AED 115.27 per Kilo150g
Tom. 10:00 AM
Nawar Sunflower Margarine 500g
AED14.29
AED 28.58 per Kilo500g
Tom. 10:00 AM
Elle&Vire Crème Dessert Coffee, 100g
AED4.59
AED 45.90 per Kilo100g
Tom. 10:00 AM
La Marchesa Buffalo Mozzarella Cheese, 150g
AED20.29
AED 135.27 per Kilo150g
Only 4 left
Tom. 10:00 AM
Campania Unsalted Blended Fat Spread Butter, 250g
AED9.99
AED 0.04 per Kilo250g
Tom. 10:00 AM
Smart Gourmet Classic Hummus, 350g
AED23.99
AED 68.54 per Kilo350g
Only 2 left
Tom. 10:00 AM
Lacnor UHT Low Fat Chocolate Milk, 180ml
AED1.69
AED 9.39 per Liter180ml
Tom. 10:00 AM
Hajdu Kashkawan Low Fat Sheep's Cheese, 350g
AED41.99
AED 119.97 per Kilo350g
Tom. 10:00 AM
Campania Unsalted Blended Fat Spread Butter, 250g Pack of 2
AED14.99
AED 29.98 per Kilo250gx2
Tom. 10:00 AM
Alpro Oat 8.3% Fat Cuisine Cooking Cream, 250ml
AED15.99
AED 63.96 per Liter
Only 3 left
Tom. 10:00 AM
Puck Cheese Slices 20 Slices, 400g
AED14.99
400g
Tom. 10:00 AM
Kolios Hercules Non-Fat High Protein Natural Greek Yogurt, 500g
AED36.79
AED 73.73 per Kilo500g
Tom. 10:00 AM
Gazi Hellim Grill and Pan Cheese 45%, Vacuum Packed, 250g
AED23.29
AED 93.16 per Kilo250g
Tom. 10:00 AM
Chevrette Wheel Goat Cheese
AED32.25
250g - Pack size 4.5kg
Tom. 10:00 AM

A Glass Of Milk A Day Keeps The Doctor Away
Dairy products like cheese & labaneh, milk, yogurt, and eggs are essential for good health. They provide us with protein, calcium, vitamins, and minerals. But did you know they also contain hormones and antibiotics? If you want to stay healthy, it’s important to eat organic dairy products free from artificial additives.

Organic milk has become very popular in recent years because it contains no hormones or antibiotics. The benefits of organic dairy products include better taste, fewer calories, and less fat. But organic milk isn't always readily available, especially in supermarkets.
If you are looking for good quality milk, Carrefour UAE offers you a wide range of products including daily fresh Almarai milk products, as well as a wide range of cheeses to choose from, whether it was imported from the finest cheese makers like Holland, or produced locally, and of course a favorite of all families to have next to rice, which is yogurt, from laughing cow yogurt to Almarai yogurt, you can buy it all from your online shopping address Carrefour UAE or from the MAF Carrefour app.